Od Nas dla Was

Pozyskaliśmy dla Was ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.
Pozyskujemy inne ważne informacje o szkołach.

Od Was dla Nas

Wesprzyj Nas i kup cegiełkę na rozwój portalu.Międzynarodowy Salon Edukacyjny i Giełda Zawodów

Gdzie? Kiedy? Co?

W Pałacu Kultury i Nauki w dniach 6-7 marca 2020 r. odbędzie się ważne wydarzenie, którym będzie Warszawski Salon Liceów, targi uczelni z kraju i zagranicy, wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, a także warsztaty oraz spotkania z doradcami zawodowymi.
Targi te mają dużą renomę w kraju i uznawane są za jedno z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych. Od kilku lat przygotowują je PERSPEKTYWY we współpracy z partnerem – Biurem Edukacji m.st. Warszawy.
W tym roku oferta szkolnictwa zawodowego zostanie zaprezentowana w innym terminie niż oferta szkolnictwa ogólnokształcącego. W dniach 11-12 marca 2020 r. odbędzie się tzw. „Giełda Zawodów” gdzie swoją ofertę zaprezentują technika oraz szkoły branżowe I stopnia.

Targi liceów odbędą się w dniach 6-7 marca 2020 r., a salon będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach 9-17. Wstęp jest wolny.

Giełda zawodów odbędzie się w dniach 11-12 marca 2020 r. salon będzie otwarty dla zwiedzających. Zapisy będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznej rejestracji pod adresem: gieldazawodow.wcies.edu.pl od 25 lutego od godz. 9.00 do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem. Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00

Dlaczego?

Miesiąc marzec to czas, kiedy w szkołach są powtórki materiału przed egzaminem ósmoklasisty. To czas, gdy doradcy zawodowi przypominają młodzieży o konieczności zastanowienia się nad dalszą edukacją oraz wyborem szkoły ponadpodstawowej. To czas, kiedy w trakcie przerw pojawiają się nieśmiałe pytania „a Ty do której szkoły idziesz?”.
Każdy 8-klasista, który jeszcze zastanawia się nad wyborem dalszego kierunku kształcenia, czyli wyborem szkoły powinien zainteresować się tym wydarzeniem i wygospodarować czas, aby odwiedzić PKiN. To najlepsza okazja do poznania szczegółowych informacji na temat oferty szkół ponadpodstawowych w Warszawie. Zachęcamy do wizyty na targach edukacyjnych uczniów i ich rodziców, zarówno podczas prezentacji liceów jaki i techników i szkół branżowych I stopnia.

Ile liceów jest na liście wystawców?

Nie wszystkie Licea warszawskie będą uczestniczyć w Targach Edukacyjnych. Tylko 33 szkoły spośród 100 znalazło się na liście wystawców. Wiele szkół nie zdecydowało się uczestniczyć w Targach Edukacji. Wiele przygotowuje się i otwiera swoje drzwi kandydatom podczas „Dni Otwartych”. Warto pójść zobaczyć, zapoznać się z ofertą i poczuć atmosferę szkoły.