Od Nas dla Was

Pozyskaliśmy dla Was ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.
Pozyskujemy inne ważne informacje o szkołach.

Od Was dla Nas

Wesprzyj Nas i kup cegiełkę na rozwój portalu.Czas do szkoły… Jak przygotować się do pierwszych dni nauki w szkole średniej?

Powroty po długich wakacjach bywają trudne… Szczególnie jeśli zmieniamy środowisko i nie wiadomo co zastaniemy za drzwiami nowej szkoły. Niestety wakacje dobiegają końca i powoli trzeba nastawić się na powrót do sali pełnej krzeseł, stolików i tablicy...

Pierwszy dzień szkoły zależy od naszego nastawienia. Jeśli przygotujemy nie tylko naszą głowę, ale także przestrzeń dookoła łatwiej będzie nam przestawić się z trybu wakacyjnego na tryb pracy w szkole i nauki w domu. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, wygodny fotel, kup ulubione zakreślacze, nowy piórnik, zaopatrz się w zeszyty z ulubionymi motywami. Te małe rzeczy sprawią, że będzie Ci się chciało przebywać w otoczeniu przedmiotów, które kojarzą się z nauką.

 

Zmiana trybu dnia…

Niestety większość zajęć zaczyna się już o 8 rano. Niektórzy z Was muszą dojeżdżać do szkoły, więc budzik będzie wskazywał jeszcze wcześniejszą godzinę, zwłaszcza jeśli zaczynasz naukę w nowej szkole, możliwe że będzie trzeba wstawać jeszcze wcześniej. Nie załamuj rąk! To wszystko kwestia przyzwyczajenia i przestawiania się z trybu popołudniowego na tryb poranny. Plan dnia i grafik najważniejszych spraw pomoże Ci rozłożyć obowiązki, tak by nie zarywać nocy.

 

Zajęcia dodatkowe!

To jest jedna z pozytywnych rzeczy, której czekają na Ciebie od września. Zaczynają się zajęcia, z którymi pożegnałeś się w czerwcu. Sprawdź w kalendarzu, ile masz czasu po lekcjach i zaplanuj zajęcia dodatkowe. Pamiętaj przy tym, aby zostawić sobie chwilę na słodkie lenistwo, bez odpoczynku nie będziesz w stanie wydajnie funkcjonować. A jeśli nie miałeś zajęć dodatkowych może warto zastanowić się przez kilka ostatnich dni czy jest coś co zawsze chciałeś robić? Może zajęcia językowe lub koło matematyczno-przyrodnicze? Możliwości jest wiele, zorientuj się czy w Twojej szkole nie powstają nowe koła naukowo-hobbystyczne.

 

Nowa szkoła, starzy znajomi…

W ostatnie dni wakacji możesz odezwać się do ludzi ze swojej klasy i zaproponować wspólnego grilla, wyjście na pizzę lub imprezę w dużym gronie. Fajnie będzie się spotkać ze wszystkimi jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i posłuchać o licznych wakacyjnych przygodach. Niestety jak zaczną się lekcje, może nie być na to wystarczająco dużo czasu. A jeśli każde z Was rozeszło się po różnych szkołach średnich, takiej okazji może już nie być. Warto z niej skorzystać!

 

Nowa szkoła, nowi znajomi?

Tak, jeśli w tym roku idziesz do szkoły średniej to czeka Cię wiele nowych znajomości. Jeśli obawiasz się wejścia w nowe środowisko to nie martw się na zapas. Wszyscy jesteście tam nowi! Do nowej grupy należy wejść z otwarta głową i dać się wszystkim poznać. Pierwsze wrażenia są różne więc warto nie oceniać nowo poznanych kolegów tylko zapoznać się ze wszystkimi. Szkoła średnia to czas najlepszych przyjaźni intensywnej nauki, super imprez i wyjazdów szkolnych. To ostatnie lata w szkolnej ławce, więc warto spędzić je dając z siebie wszystko zarówno edukacyjnie, jak i towarzysko!